Dogtrekking

Dog-trekking je extrémní kynologickým vytrvalostním sportem, při němž jsou překonávány mimořádné vzdálenosti v časovém limitu. Psovod je se psem při dogtrekkingu spojen buď postrojem a vodítkem připjatým k bedernímu pásu, nebo vede psa pouze na vodítku (či střídáním obou variant). V žádném případě není možno jít se psem "na volno" (ani krátkodobě). Dogtrekkingové akce jsou obvykle pořádány na 100 a více kilometrů. Za nejkratší dogtrekking lze respektovat podnik na 80 km. Jsou buď etapové (různé místo startu a cíle), nebo respektují pouze časový limit. Při etapovém dogtrekkingu je doporučená délka etapy min. 40km. Účastníci jsou při dogtrekkingu odkázáni sami na sebe a před započetím podniku podepisují prohlášení, jímž ztvrzují, že vstupují do akce výhradně na vlastní nebezpečí a že jsou si vědomí úplné vlastní zodpovědnosti za sebe a svého psa. Dog-trekking je kynologickým outdoorovým sportem, který vede účastníky k samostatnému rozvíjení fyzických a mentálních (např. orientačních) schopností. Rozvíjí souhru a vzájemné pochopení člověka a psa.

(citace z oficiálních pravidel, zdroj www.dogtrekking.info)


ROK 2009

ROK 2008

ROK 2007

ROK 2006


Naše účast na dogtrekových akcích v roce 2006 - 2009


MushingHledali jsme způsob, jak společně proběhat pejsky, vyvenčit děti a ještě si užít nějakou legraci. Tak jsme si pořídili káru......:-)

Naši první jízdu (po té zkušební bez dětí) jsme si náramně užili
...už vyrazíme ...a jedeme
...už vyrazíme ...a jedeme
...už vyrazíme ...a jedeme....a taky občas běháme u kola
... ... ...Závody Nový Dům 2008

25.-26.10.2008 jsme se zúčastnily našich prvních závodů v bikejoringu na trase dlouhé 2 X 17 km. Počasí i trasa byly užasné. Protože jsme vůbec nevěděly, do čeho jdeme, překvapily jsme samy sebe. Beltinka podala úžasný výkon, a přestože panička není zase takový sportovec, dovlekla ji na 1. místo!!!

...
Ještě pár čísel:
čas v prvním kole: 00:49:59
čas v druhém kole: 00:43:43
průměrná rychlost v obou kolech: 21.51 km/hod
Rychleji na midové trati už jel jen Jan Burian na koloběžce se dvěma psy. No a musím potrvrdit, že jel jako ďábel:-) V prvním kole jsme s ním držely tempo jen chvilku, pak jsem musela dotáhnout vypadávající přední kolo, takže jsme viděly jen mizející střelu v dáli. Zato v druhém kole jeho společnost Beltinku nadchla, takže s ním běžela asi polovinu trati. Jenže jeho bleskurychlé sjezdy v dosti nerovném terénu nebyly úměrné mému umění ani odvaze, takže místo povelů GO, GO se krajem rozléhaly moje naprosto nemusherské povely "Beltinko pomalu", "Bela POMALUUUUUU", no když nám přestaly fungovat brzdy, tak ještě !Ku...a brzdiiiiiiiiii!!!". Ale přežily jsme a moc se nám líbilo. Tak jsme na příští závod slíbly účast i Czechovi, který tentokrát jen přihlížel, a příště vyzkoušíme tříkolku:-)


... ...
... ... ...
Více fotek ZDE.Závody Kubova Huť 2008
... ...
... ...

22.-23.11.2008 jsme se zúčastnily našich prvních závodů v mushingu. A protože počasí přálo, vyzkoušeli jsme si poprvé v životě jízdu na tříkolce i saních v jednom víkendu. Trať byla dlouhá 18 km a s poměrně velkým převýšením. Czech s Beltinkou se ale opravdu snažili. Na tříkolce jsme trať projeli bez kolize za 1.24 hod. Na saních jsme to zvládli i s několika pády (dodnes nevím, jak se saně řídí:-)) za 1.16 hod. Celkově jsme v kategorii MB (psi neseverských plemen a kříženci, 2-6 psů) obsadili 7. místo ze 13. Dva bosíci byli celkově rychlejší než 20 dalších spřežení, a to nejen do šesti, ale i o 7 a více psech.Více fotek ZDE.
CHS Z Dorky